ZAŽIJTE

Polibek se žirafou

Všechno je jednou poprvé a takový polibek se žirafou opravdu stojí za to. Pokud vás to láká, určitě navštivte Žirafí centrum v Nairobi. Jen se nelíbejte s žirafákem Eddiem, protože ten přímo neuvěřitelně slintá. Další informace najdete na https://giraffecenter.org.

Východ slunce nad savanou

Určitě stojí za to si jeden den přivstat a podívat se na východ slunce. Ideálně někde v přírodě.

Tanec v místním tradičním klubu

Pokud rádi tančíte, navštivte jeden z místních tradičních klubů, kde si kromě dobré večeře můžete poslechnou i živou hudbu a zatančit si na ni africké tance.

Chuť pečené tilápie

Tilápie je ryba z Viktoriina jezera a myslím si, že se jedná o jedno z nejlepších jídel, které můžete v Keni ochutnat.

Jízdu v matatu

Matatu je takové keňské MHD. Dodávka, do níž se vejde cca 10 lidí. Nemá však žádný jízdní řád. Odjede, až když se naplní.

Setkání se sloními miminky

Ve sloním sirotčinci v Nairobi můžete vidět malá slůňata, které organizace The David Sheldrick Wildlife Trust zachránila před smrtí. Když pytláci slůňatům zabijí matku, nemají šanci přežít. Více informací o této organizaci a její činnosti najdete na https://www.sheldrickwildlifetrust.org/

Atmosféru místního tržiště

Určitě si nenechte ujít barevnou atmosféru místního tržiště, ať už v hlavním městě Nairobi, v přímořské Mombase či v jiných keňských městech. A nezapomeňte, že se tam smlouvá.

Čarokrásné Ngongské hory

"Měla jsem farmu v Africe. Na úpatí Ngonských hor." Přesně touto větou začínají legendární Vzpomínky na Afriku. Pokud máte rádi tuto knihu, Ngonské hory rozkládající se nedaleko keňského hlavního města Nairobi určitě nevynechejte. Pro zorganizování výletu doporučuji využít tuto agenturu: https://www.bushtroop-safaris.com/.

Ostrov Takawiri

Takawiri patří k nejkrásnějším ostrovům Viktoriina jezera, dostanete se tam trajektem z pevniny nebo z ostrova Rusinga. Nenechte si ujít západ slunce a smaženou tilápii.

Údolí Rift Valley

Rift Valley neboli Velká příkopová propadlina, která se táhne přes jezero Turkana, pohoří Cherangani Hills, jezero Baringo, Bogoria, Nakuru a Naiwasha, nabízí jeden z nejúžasnějších pohledů v Keni.

Majestátní horu Mount Keňa

Se svými 5199 metry je druhou nejvyšší horou Afriky. Jeden z keňských kmenů, Kikujové, věří, že na hoře sídlí jejich bůh Ngai a staví si domy tak, aby dveře směřovaly právě k hoře Mount Keňa.

Let plameňáků nad jezerem Nakuru

Národní park Lake Nakuru patří podle mě k nejkrásnějším keňským národním parkům. Na rozdíl od proslulého národního parku Masai Mara není ovšem tak přelidněný a předražený. Pokud chcete vidět divokou africkou přírodu a ne velkou zoologickou zahradu, vřele doporučuji.

Zeleň čajovníkových plantáží

Severně od Nairobi se rozprostírá vrchovina čajovníkových plantáží. Jejich sytá zeleň osvěží vaše smysly a v místní čajové továrně se dozvíte, jak se čajové lístky dále zpracovávají.

Horu Kilimandžáro z Amboseli

Národní park Amboseli patří jednoznačně k nejkrásnějším keňským národním parkům. Nejen, že tam uvidíte slony, lvy, hrochy a mnoho dalších zvířat, ale pokud budete mít štěstí (ideálně brzy ráno nebo k večeru), spatříte magickou horu Kilimandžáro, což je opravdu jedinečný zážitek.

Bílé nosorožce v rezervaci Ol Pejeta

V keňské rezervaci Ol Pejeta, odkud je mimo jiné vidět i hora Mount Kenya, se můžete setkat s bílými nosorožci, kteří tam byli dovezeni ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem.

Mimo jiné můžete podél řeky podniknout i pěší výpravu za hrochy, na níž vás doprovodí ozbrojený strážce rezervace.

Kráter Mount Longonot


Asi devadesát kilometrů severozápadně od hlavního města Nairobi se nachází národní park Longonot National Park s kráterem Mount Longonot. Tato nádherná součást Rift Valley rozhodně stojí za podívanou i za zdolání. Jako průvodce doporučuji Masaje Reubena. Více informací o něm najdete na https://mtsuswaguidedtours.weebly.com/.


Tyrkysové odstíny Indického oceánu

Zajeďte se podívat na Mombasa beach, ideálně během ledna až března, kdy zeje prázdnotou a vy si budete moct vychutnat překrásnou bílou písečnou pláž a teplý Indický oceán. Do Mombasy jsou přímé lety z Evropy, i z hlavního města Keni Nairobi.

Nairobi z KCC

Kenyatta International Conference Centre nabízí nádherný výhled na Nairobi a okolí. K historii města vám nejvíce poví průvodce Peter, který tam pracuje už přes 20 let.


© 2024 Hana Hindráková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky