DOPRAVA

Dodávky matatu

Nejlevnější způsob, jak se někam dostat po městě. Za jízdu po Nairobi se účtuje od 20 do 140 KHS, záleží na délce trasy a na denní době. Matatu nemají jízdní řád a odjíždějí, až když se naplní. Některé z nich nabízejí svým zákazníkům Wi-Fi zdarma.

Dálkové autobusy

Dálkové autobusy jízdní řád mají a většinou se jakž takž dodržuje. Cestování s nimi však trvá kvůli nekvalitním silnicím a zákazu noční jízdy velmi dlouho.

Letadla

Do jednotlivých částí Keni se nejrychleji dostanete letadlem. V Keni působí několik místních leteckých společností, které však nemají příliš dobrou pověst. Ze zkušenosti člověka, který se bojí létat, bych doporučila společnost Jambojet (https://jambojet.matchbyte.net/en/), která působí velmi profesionálně a její letadla mi přišla v dobrém stavu. Letenky není potřeba kupovat dopředu, seženete je bez problémů i dvě hodiny před odletem. Většina odletů je z Wilsonova letiště (https://www.kaa.go.ke/airports/our-airports/wilson-airport/), které se nachází vedle Nairobského národního parku.

Rychlovlak

Mezi Nairobi a Mombasou jezdí rychlovlak Madaraka Express. Jedna cesta trvá čtyři a půl hodiny a jízdenky je potřeba kvůli velkému zájmu rezervovat předem na internetových stránkách https://madarakaexpresskenya.com/. V následujících letech by měla být trať prodloužena přes celou Keňu až do Ugandy.

© 2024 Hana Hindráková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky