OCHUTNEJTE

 Tilápii se zeleninovou omáčkou

Tilápie je podle mě to nejlepší, co můžete v Keni ochutnat. Většinou se podává buď s citrónem, nebo se zeleninovou omáčkou.

Chapati a sukuma wiki

Jedná se o přílohy, ale pro hodně Keňanů je to hlavní jídlo. Chapati jsou placky z mouky, vody a případně oleje, sukuma wiki je zelenina, která se asi nejvíc podobá našemu špenátu. Občas se k tomu podává i vývar z masa.

Zeleninový salát Kachumbari

Směs rajčat, cibule, papriky a chilli papriček. Jedná se o salát, který je velmi typický pro východní Afriku (v různých obměnách).

Ugali

Je to asi nejtypičtější keňský pokrm a říká se mu jídlo chudých. Jedná se o hustou kukuřičnou kaši, která má někdy až zcela pevnou konzistenci a používá se jako příloha. Ať už k masu, k omáčkám či k dušené kapustě.

Mokimo

Specialita kmene Kijujů a má velmi oblíbená příloha. Jedná se o směr rozmačkaných brambor, kukuřice, hrášku a někdy i fazolí. Zelenou barvu dodávají vařené dýňové listy.


Samosa

Taštičky plněné masem, zeleninou či ovocem.

Makadamové oříšky v čokoládě

Jsou k dostání v místních supermarketech a určitě potěší nejen vás, ale i vaše blízké.

Černý čaj s mlékem a cukrem

Jedná se o nejtypičtější keňský nápoj, kterým vás budou místní nejčastěji hostit.

Keňskou kávu

Keňská káva patří mezi nejlepší, co jsem kdy ochutnala.

Čerstvý ovocný džus

Ovoce v Keni chutná úplně jinak než u nás, protože se trhá zralé. Čerstvé ovocné džusy dostanete úplně všude. Doporučuji zejména mangový.

© 2024 Hana Hindráková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky